Két új verzió is jöhet az Apple méregdrága szuperszemüvegéből
Egy olcsóbb és könnyebb mellett ipari felhasználásra szánt Vision Prón is dolgozhat az Apple, míg egy korábbi, apróbb frissítést, úgy tűnik, áthúztak.
Egy olcsóbb és könnyebb mellett ipari felhasználásra szánt Vision Prón is dolgozhat az Apple, míg egy korábbi, apróbb frissítést, úgy tűnik, áthúztak.
A 21. század technológiájának egyik legnagyobb és egyelőre töretlen sikertörténete az iPhone, ami nem mellesleg az Apple legmegbízhatóbb bevételi forrása is. De ez vajon meddig elég? Mi lesz/lehet a vállalat következő sikerterméke? Ezeket a kérdéseket boncolgatta az egyik neves Apple-szakértő.
A Vision Pro kevertalóság-szemüvegre ad ki egy tengeralattjárós filmet az Apple, amit tényleg csak az eszköz tulajdonosai tekinthetnek majd meg.
A mesterséges intelligencia állhat a következő Apple Vision Pro fókuszában, mely megkaphatja a cég legerősebb lapkáját is – véli egy neves elemző.
Már sok országban kapható az Apple kevert valóság szemüvege, a Vision Pro. A termék tehát elkészült, azonban biztos, hogy lesz meg folytatása, sőt új funkciókat is kap majd. Ez utóbbiak egyikéről árulkodik egy új Apple-szabadalom.
Az amerikai Synchron a világon elsőként hangolta össze az általa készített agy-számítógép interfészt az Apple csodaszemüvegével, a Vision Próval. A cég később más eszközökkel is ugyanezt tervezi megtenni.
Történetének meglehetősen viharos napjait éli az Apple, innen is, onnan is kapja a csapásokat. Még sikertermékénél, az iPhone-nál sincs rendben minden. Olyan lépésre lehet szüksége ez utóbbi esetben, amit korábban mereven elutasított a cupertinói vállalat.
Ming-Chi Kuo szerint egészen drámai mértékben lejjebb vette a Vision Pro rendeléseit az Apple, miután máris csökkenni kezdett a kereslet a kevertvalóság-szemüveg iránt.
Az Apple szerint a kevert valóságot megjelenítő szemüvege, a Vision Pro a jövőben jó szolgálatot tehet az egészségügyben. Most orvosok tették próbára.
Nem mindenkinek válik be az Apple új kevertvalóság szemüvege. Érezhetik kényelmetlennek, fejfájást, szédülést válthat ki, esetleg megrepedhet az üvege. Azonban minden harmadik visszaküldött szemüveg mögött egy fölöttébb meglepő ok állhat egy neves Apple-szakértő szerint.
A kijelzők a legdrágább komponensei a Vision Prónak, és az is kiderült, mennyibe kerülhet anyagáron az egész szemüveg az Apple-nek.
A semmiből bukkan fel repedés az Apple Vision Prón több felhasználói beszámoló szerint, ám lehet, hogy van észszerű magyarázat a jelenségre.
Óriási virtuális kijelzőn játszotta valaki a mostanában milliókat érdeklő Palworldöt, méghozzá úgy, hogy az Apple kevertvalóság szemüvegére vitte fel a „pisztolyos Pokémon” játékot.
Megtörhet a vízió, ha valaki nem hivatalos forrásból már most lecsap a Vision Próra. A legtöbb funkció nem, vagy csak igen korlátozottan lehet használható azokban az országokban, ahol jelenleg még nem forgalmazza AR/VR szemüvegét az Apple.